У Приморському районі ведуть боротьбу з африканською чумою свиней – ТОКМАК СЬОГОДНІ

У Приморському районі ведуть боротьбу з африканською чумою свиней

14 лютого голова районної державної адміністрації С.А. Бєлічев провів нараду з керівниками найбільших сільськогосподарських підприємств території, які займаються тваринництвом, передає ПРИМОРСЬК СЬОГОДНІ з посиланням на сайт Приморської РДА.

Серед них – П.І. Денченко (“СВК Україна”), І.І. Єрмолов (ПП Єрмолов), М.М. Ліпченко (ПСП Приморський), Ю.О. Нєговєлов (КУ “Преславський психоневрологічний інтернат”). Основною темою зустрічі стало обговорення комплексу заходів, спрямованих запобіганню розвитку і поширенню вогнищ захворюваності свійських тварин на африканську чуму свиней. За даними Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, у 2016 році ситуація щодо цієї хвороби в Україні та на її кордонах різко погіршилася. Продовжується розповсюдження збудника “африканки” в Польщі, Російській Федерації та країнах Балтії. Починаючи з 2012 р. станом на 13.02.2017 р. в межах України було зафіксовано 182 випадки захворювання на африканську чуму свиней в 19 областях. На початок поточного року неблагополучними по захворюваності свиней на АЧС визнано 34 населені пункти.

Африканська чума свиней – небезпечне вірусне захворювання, яке вражає виключно свиней (як свійських порід, так і диких кабанів). Інкубаційних період триває від 3 до 15 діб, за які хвороба охоплює 40-60% всього поголів’я і призводить до смерті у 85-100% випадків. Серед виражених клінічних ознак захворювання тварин – лихоманка, крововиливи, синюшність та змертвіння шкіри, враження внутрішніх органів і висока смертність у перші дні інкубаційного періоду. Характерними ознаками хвороби є підвищення температури тварини, зниження її апетиту, швидка втомлюваність, посилена спрага, хитка хода, ядуха, кашель, діарея чи запор, параліч тазових кінцівок, характерні червоно-фіолетові плями у різних місцях шкірного покриву. Зараження відбувається шляхом безпосереднього контакту з хворими тваринами, через транспортні засоби, предмети догляду, обслуговуючий персонал, при згодовуванні харчових відходів з наявністю продуктів забою інфікованих тварин.

Серед основних методів запобіганню занесення вірусу АЧС до сільськогосподарського підприємства – утримання свиней в закритих приміщеннях, недопущення їх контакту з іншими свійськими чи дикими тваринами, робота в свинарниках лише в змінному спецодязі, заборона відвідування тваринницьких ферм сторонніми особами, купівля тварин лише у встановлених місцях з наявністю супровідних ветеринарних документів, утримання від забою вже заражених свиней і переробки туш мертвих тварин, відмова від годівлі поголів’я харчовими відходами, які містять рештки свинини, забезпечення постійної наявності на фермах дезінфікуючих засобів і засобів індивідуального захисту, рекомендація працівникам свиноферм утриматись від вирощування свиней у власних домогосподарствах.

В разі підтвердження спалаху захворювання, служба ветеринарної медицини проводить карантинні заходи із запобігання розповсюдженню хвороби шляхом швидкого гуманного безкровного забою усіх свиней на території, де спалахнула хвороба, з наступним спаленням трупів тварин, механічною чисткою та дезінфекцією приміщень і території утримання свиней.

Важливо пам’ятати, що вакцини від африканської чуми свиней у світі не існує, хвороба не піддається лікуванню. Хворій тварини вже неможливо допомогти, але зберегти поголів’я регіону можливо – вірними і швидкими діями. У випадку захворювання або загибелі свиней необхідно ізолювати хворих особин і терміново інформувати державні установи ветеринарної медицини району за телефонами (06137) 7-31-66 або (06137) 7-23-22.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Leave a comment

Your email address will not be published.


*