У Кирилівці розчистили пройму, яка з’єднує Молочний лиман з Азовським морем – ТОКМАК СЬОГОДНІ

У Кирилівці розчистили пройму, яка з’єднує Молочний лиман з Азовським морем

Завдяки активному сприянню голови облдержадміністрації Костянтина Бриля сьогодні в Молочний лиман нарешті пішла вода з моря, пише ЯКИМІВКА СЬОГОДНІ з посиланням на Запоріжську ОДА.

Протоку, через яку в лиман заходить риба, періодично заносить піском, тому її регулярне очищення потрібно проводити навесні і восени. Проблеми з «закупорюванням» заплави почалися практично відразу після розформування місцевого рибгоспу та загострилися до початку 2000-х років, коли розчищати пройму практично зовсім перестали. Періодичні спроби виправити ситуацію часто приводили тільки до її погіршення. Наприклад, підрядники замість розчищення займалися лише видобутком піску.

В поточному році протягом двох тижнів у Кирилівці силами рибалок і ветеранів АТО велася робота з розчищення промоїни, яка з’єднує Молочний лиман з Азовським морем. Загалом розчищення промоїни провели за гроші, які зібрали рибалки-промисловці. З технікою допомогла обласна влада. Охорону об’єкта цілодобово забезпечує близько 15 бійців АТО.

За словами Костянтина Бриля, вирішення цієї проблеми було дуже важливим для екосистеми Запорізького регіону.

– Багато років поспіль Молочний лиман лишався точкою накопичення негативу для місцевих жителів та всієї області. В поточному році ми взяли це питання під контроль обласної влади. Для цього були об’єднані сили місцевих підприємств, влади та депутатів різних рівнів, а також громадських активістів. На останній сесії обласної ради було виділено 1,5 мільйони гривень, аби питання не залежало від примх спонсорів. Вважаю, що вирішення питання Молочного лиману має бути під контролем місцевого комунального підприємства, що вирішуватиме проблему пройми навесні та восени. Адже від цього залежить наша біосфера. А саме – популяція піленгасу, незвичайного для південних морів виду риб, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

На місці проведення робіт сьогодні провів нараду заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін. Посадовець запевнив, що виконання збереження природоохоронних заходів лишається на постійному контролі голови облдержадміністрації Костянтина Бриля, а наступним етапом стане освоєння бюджетних коштів та розробка проекту робіт.

Як повідомив директор Приазовського національного парку Дмитро Воловик, сьогодні був виконаний перший важливий етап відновлення каналу. Адже до цього в лимані складалася критична ситуація з солоністю:  позначка досягла показника в 45 проміле. Це при тому, що на позначці 50-60 проміле все живе у воді помре.

За словами директора Департаменту екології та природних ресурсів Віталія Гордієнко, вже другий рік поспіль облдержадміністрація переймається питанням розчищення лиману. Саме завдяки цій роботі риба зможе зайти на нерест і пройма буде функціонувати до кінця сезону. А в підсумку – регіон збереже свою унікальну екосистему.

Джерело: ЯКИМІВКА СЬОГОДНІ

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Leave a comment

Your email address will not be published.


*